Ve kterém regionu žijete? Právě probíhá výzkum odpovídající na tuto otázku

PřílohaPDF

Mohla by to být jednoduchá otázka, ale každý z nás na ni odpoví trochu jinak. Někdo chápe svůj region jako širší okolí města, zatímco pro jiného to může být rozsáhlá přírodní či kulturně-historická oblast – až po celou Evropu. Tento námi pojmenovaný region má svá specifika, která nás ovlivňují v našem životě a pro někoho tento region může tvořit pocit domova. Projekt geografů Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se snaží odhalit tato specifika regionů a porozumět, jak se občané cítí spojení se svým regionem. Všichni jsou vítáni, aby se podíleli na tomto projektu a sdíleli své pohledy a pocity v online mapovací aplikaci. Pokud máte zájem se zapojit, vyplňte svůj region do mapy pomocí odkazu: arcg.is/1rKL5W0. Případně kontaktujte vedoucího projektu Martina Bartůňka (martin.bartunek@ujep.cz).