Pozvánka do Šluknovského zámku

letní turistická sezóna nám pomalu končí, turistů ubývá, ale na zámku se přeci stále něco děje. A na co se můžete v nejbližší době těšit?

Ráda bych vás touto cestou pozvala na pokračování cestovatelských besed, které pořádá Městská knihovna ve Šluknově. Další sérii, po prázdninové pauze, odstartuje paní Anna Bušková ze Šluknova, která v letošním roce procestovala Vietnam a ráda by se podělila o své zážitky. Beseda se uskuteční v úterý 19. září 2023 od 18 hodin na sále Šluknovského zámku.

Následující den vás do Šluknovského zámku na další sezónu koncertů zve Kruh přátel vážené hudby ve Šluknově. První koncert v sezóně zahájí ve středu 20. září 2023 v 19 hodin Dominika Weiss Hošková, Jiří Hošek a Adina Weissová. Těšit se tak můžete na violoncellový koncert tří generací. Uslyšíte skladby Antonína Krafta, Josepha Haydna a dalších autorů.

sobotu 30. září 2023 od 14 hodin slavnostně zakončíme výstavu Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha „Řemesla stále živá“. Na zámku můžete strávit příjemné chvíle s představitelkami spolku i s čokoládovnou MANA Krásná Lípa, která tak dodá sladkou tečku na závěr. Těšit se můžete i na přehlídku originálních modelů spolku a hudební doprovodný program.

Na zámecké půdě vystřídá tuto výstavu další tvůrčí výstava Spolku tvůrčích optimistů „Z LEDU VEN“, která bude slavnostně zahájena v sobotu 7. října 2023 od 15.30 hodin. Těšit se můžete na obrazy, fotografie, plastiky a šperky. Výstava nadále potrvá do 30. listopadu 2023.